Leta 2016 je nastala televisina telenovela Un Camino Hacia el Destino. Bila je priredba aztecine telenovele La Hija del Jardinero (Vrtnarjeva hči). ima 126 delov. 25. januarja leta 2016, je zamenjala takratno telenovelo La Vecina. Po njenem koncu, ki je bil 17. julija istega leta, pa je prišla telenovela Despertar Contigo (Zbudil bi se s teboj). Naslovno pesem Mi camino eres tu je odpela Paulina Goto.
V glavnih vlogah sta bila Paulina Goto in Horacio Pancheri. Med igralsko zasedbo so bili še Jorge Aravena, Ana Patricia Rojo, Gustavo Rojo, Lisette Morelos, Manuel Landeta, Rene Strickler, Eugenia Cauduro, Patricia Reyes Spindola, Brandon Peniche, Rocio Banquells, Agustin Arana, Candela MArquez, Ianis Guerrero, Yuliana Peniche, Samadhi Zendejas, Claudia Martin, Barbara Lopez, Harry Geithner, Alejandro Ruiz, …
ZGODBA:
Sestri Amelia in Mariana Altamirano sta hčerki bogatega Fernanda. Obe sta zaljubljeni v Luisa Montera. Ko Amelia zanosi z njim, pa jo ta zapusti in se poroči s precej bogatejšo Marisso, ki je bogata vdova s sinom Carlosom. Fernando se odpove hčerki, saj misli, da je zanosila z vrtnarjem Pedrom, ki je bil od nekdaj zaljubljen vanjo. Ta nato res zaprosti Amelio, ter ji obljubi, da bo skrbel za njenega otroka, kot da bi bil njegov. Amelia se težko privaja na novo življenje, saj je popolnoma drugačno od tistega, ki ga je imela prej. Kmalu pa se rodi tudi deklica, ki ji mama da ime Luisa Fernanda.
Luisa Fernanda je mlado prelepo dekle, ki je stara 18 let. Njeni dve veliki strasti sta violina in vrtnarstvo, to je tisto, kar se je naučila od svojega očeta Pedra. Kmalu pa jo usoda združi z biološkim očetom Luisom, spozna pa tudi postavnega zdravnika Carlosa….
ZANIMIVOSTI:
- Na snemanju sta se zaljubila in spoznala Paulina Goto in Horacio Pancheri. Par sta bila nato še nekaj mesecev po koncu snemanj.
- Na snemanju sta ponovno sodelovala Gustavo Rojo in njegova hčerka Ana Patricia Rojo. To je bila druga telenovela, kjer sta tudi v telenoveli odigrala očeta in hčerko. Pred tem sta takšni vlogi imela v Esmeralda.
- Za Gustava Roja je bila to zadnja vloga v telenovelah.
- Po telenoveli Cuidado con el Angel (Angeli brez kril) in Corazon Indomable (Divja v srcu), sta ponovno sodelovali Ana Patricia Rojo in Rocio Banquells.
- Eugenia Cauduro in Rene Strickler, sta sodelovala tudi pri snemanju telenovele Tormenta en el Paraiso (Zakleti biser), kjer sta odigrala starša protagonistke.
- Horacio Pancheri in Rene Strickler sta si v telenoveli El Color de la Pasion (Barva strasti) delila isto vlogo. V tej telenoveli, pa je bil Horacio protagonist, medtem ko je bil Rene glavni zlobnež in Horacijev očim.
- Za glavno vlogo je bil najprej potrjen Daniel Arenas, nato pa je vlogo dobil Horacio Pancheri.
- Za glavno vlogo sta so se omenjali tudi Gabriel Soto, Jencarlos Canela, Sebastian Zurita, Mauricio Aspe, Carlos de la Mota in Osvaldo de Leon.
- Za protagonistko pa je se med drugim omenjala Mariluz Bermudez. Poleg nje tudi Daniela Lujan, Scarlet Dergal, Ela Velden, Carla Mauri, Ana Layevska, Gaby Mellado in Zoraida Gomez.
- V telenoveli Nina de mi Corazon sta se Paulina Goto in Lisette Morelos borili za ljubezen protagonista, ki ga je odigral Erick Elias. V tej telenoveli pa sta bili mama in hči.
- Vlogo mame protagonistke je odigrala Lisette Morelos, za vlogo sta se omenjali tudi Patricia Navidad in Maribel Guardia.
- Za vlogo protagonistkine tete so se omenjale: Laisha Wilkins, Fabiola Campomanes in Lisette Morelos. Vlogo je na koncu dobila Ana Patricia Rojo.







